Ako správne užívať Duphaston počas snaženia sa o dieťatko?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

beriem Duphaston kvôli PCOS a snahe otehotnieť. Lekár mi ho prepísal od 15. dňa cyklu a mala som si sledovať ovuláciu. Na tretí cyklus od užívania som zistila, že mám ovuláciu na 17. deň cyklu. Naďalej som užívala Duphaston.

Potom som sa dočítala, že Duphaston sa má užívať po ovulácii. Po konzultácii mi lekár povedal, že ho mám začať užívať od 18. dňa cyklu. S lekárom som to konzultovala. Testom sa mi potvrdila ovulácia, čiže na 17. deň som mala v sebe 5 tabletiek Duphastonu. Tento cyklus som už užívanie zmeniť nemohla.

Je aj pri takomto užití šanca tento mesiac na otehotnenie?

Dnes som 1 deň po ovulácii a poslednú tabletku Duphastonu užijem na 7. deň po ovulácii.

Ďakujem

Dobrý deň,

šanca tam je aj v tomto cykle. Pokiaľ by to nevyšlo, v nasledujúcom cykle užívajte Duphaston tak ako Vám to bolo doporučené. Teda až po ovulácii.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník