Mám užívať Vitex alebo Duphaston?

Zodpovedané
27. nov 2019

Dobrý deň,

dvakrát sa mi podarilo otehotnieť vďaka Vitexu, žiaľ to neskončilo dobre.

Mám ho ďalej celý cyklus užívať?

Alebo len do polky cyklu a potom nasadiť Duphaston?

Cyklus mávam úplne pravidelný 28 dní. Užívam len do ovulácie alchemilkovy čaj a celý cyklus Inofolic.

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie Vitexu by sa nemalo kombinovať s liekmi ako je Duphaston. O užívaní sa poraďte s lekárom.

Predpokladám, že práve Duphaston užívate na odporúčanie lekára. Duphaston Vám zvyšuje hladinu progesterónu, aby ste mohli otehotnieť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová