Má Duphaston vplyv na neskorú ovuláciu?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu beriem na odporúčanie môjho lekára Duphaston. Je to vždy od 14. dňa cyklu 10 dní. Obvykle maximálne dva dni po dobraní sa dostaví menštruácia. Dnes som 19. deň cyklu, lieky beriem už pár dní. Podľa všetkých príznakov sa mi javí, že ovulácia prebieha až teraz.

Môže mať Duphaston stále nejaký efekt?

Ak opäť nastane menštruácia po dvoch dňoch po dobratí, prejde od ovulácie pravdepodobne iba 7 dní, môže mi takto užívanie vôbec pomôcť pri snahe otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

poraďte sa so svojim gynekológom, či by nebolo vhodnejšie užívanie Duphastonu od 16. dňa MC. Príliš skoré nasadenie liečby by mohlo zablokovať ovuláciu.

Deň ovulácie sa môže posunúť. Preto sa doporučuje pohlavný styk pri snažení sa o dieťatko 2-3x týždenne v rámci celého cyklu.

Nezabudnite si zrealizovať tehotenský test nasledujúci deň po dobratí tablety. Ak by bol pozitívny, tak v užívaní tabliet sa má pokračovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník