Poradíte gumáky pre trojročné dieťa s nižším priehlavkom?

Zodpovedané
4. okt 2020

Dobrý deň,

hľadám gumáky pre trojročnú dcéru. Barefoot asi nie sú a z alternatív máme teraz Bundgaard. Dcérka má miernu plutvičku a nižší priehlavok. Má úzku pätu a trošku vpadnuté členky.

Je to správny typ?

Tvar je asi ok, ale váha a ohybnosť už menej.

Akú inú značku by sme mohli vyskúšať?

Zaujali ma značky Bergstein a Move by Melton, no píše sa, že sú na normálne až širšie nôžky. Ja kupujem topánky na normálne až užšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výbere sa treba riadiť rozmermi nôžky. Preto sa nepozerajte na to, čo píšu eshopy, je to len orientačný údaj, treba sa priamo riadiť rozmermi, ak sú vám aj Bundgaard široké, možno sadnú skôr Aigle/Bergstein a sú podstatne ľahšie pre trojročné dieťa.

Tiež zvážte, či vám nestačí na chodenie v sychravom počasí gumáky, tie sú pre nôžky záťaž, úplne stačia kvalitné celokožené topánky navoskované alebo naimpregnované.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322