Vznikne mi nárok na vyplácanie PN po ukončení pracovného pomeru, keď som tehotná?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

som tehotná a ku dňu 29.2.2024 ukončujem trvalý pracovný pomer dohodou. Nastupujem na PN kvôli rizikovému tehotenstvu ešte počas trvania pracovného pomeru, pravdepodobne 19.2.2024. Nie som však nemocensky poistená 270 dní.

Vznikne mi nárok na vyplácanie PN po ukončení pracovného pomeru zo strany Sociálnej poisťovne vzhľadom na to, že by som mala byť ako tehotná v ochrannej dobe 8 mesiacov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na PN budete mať, ste zamestnancom. 270 dní nemocenského poistenia nemusíte mať, to je podmienkou pre dobrovoľne poistenú osobu.

Aj po skončení pracovného pomeru Vám SP bude nemocenské vyplácať.

S prianím pekného dňa,
Lenka