Mám nárok na materské aj z ukončeného pracovného pomeru?

Zodpovedané
8. jan 2024

Dobrý deň,

mám otázku na výpočet MD. Mala som trvalý pracovný pomer od 1.7.2020, ktory skončil 07/2023 - samozrejme aj platené odvody. Zároveň som aktívna SZČO od 1.1.2022 doposiaľ. Nemocenské poistenie som začala platiť 7/2023.

Mám nárok na materské aj z ukončeného pracovného pomeru, keďže som v tomto prípade v ochrannej lehote, po skončení pracovného pomeru alebo len zo SZČO?

Počíta sa to ako "súbeh" aj v tomto prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na materské budete mať len z aktívneho nemocenského poistenia - SZČO.

Ochranná lehota už z ukončeného pracovného pomeru sa neuplatní, nakoľko budete mať ešte iné aktívne nemocenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka