Počas liečby liekom Fromilid 500 ma bolí brucho a som slabá. Mám znížiť interval dávkovania?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

užívam antibiotiká Fromilid 500 mg, 1 tbl každých 12 h (angína). Na druhý deň som začala pociťovať bolesti brucha, celkovú slabosť a únavu.

Je bezpečné v liečbe pokračovať?

Mám znížiť interval dávkovania?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Interval neznižujte, dávku neznižujte Antibiotiká sa musia užívať tak ako Vám stanovil lekár. Nasadte si probiotiká s dvojhodinovým odstupom. Ak diskomfort pretrváva, oznámte to lekárovi.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie