Stratil Dysport po dvoch mesiacoch účinok?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

3. júna som mala po prvýkrát aplikovaných 20 jednotiek Dysportu do vrások hnevu. Výsledok bol úžasný, no dnes som zistila, že môžem svalmi plne hýbať a vidím už aj pôvodné vrásky.

Bola som objednaná na opätovné vpichnutie až za mesiac.

Prečo Dysport stratil tak skoro účinok?

Bolo ho málo?

Ďakujem

Dobrý deň,

možno ho bolo málo. Ak sa dá priveľa, môže to spôsobiť pokles obočia.

Množstvo potrebné na efekt môže byť individuálne rôzne.
Ale vzhľadom na to, že na efekt botulotoxínu neexistuje protilátka, aplikuje sa radšej menej a doplní sa v prípade potreby.

Ak sa to preženie a napríklad obočie klesne, ostáva už len čakať na vymiznutie účinku pár mesiacov.

Odporúčam tieto procedúry absolvovať u skúseného lekára a dohodnúť si aj režim ako dlho a ako veľmi má efekt vyzerať a dohodnete si riešenie prípadných komplikácií.

Pýtajte sa na konzultácii každého lekára ako sa postupuje v prípade komplikácií skôr ako nastanú.