Ako dlho vydrží účinok botoxu?

Zodpovedané
7. feb 2021

Dobrý deň,

mám 30 rokov a vrásky na čele. Pravidelne som chodila na mezoterapiu. Časom sa vrásky vyhladili. Potom som otehotnela a v tehotenstve som mala krásnu pleť bez vrások. Po pôrode sa vrásky znovu objavili. Mam suchú pleť, ktorú som bohužiaľ zdedila. Používam hydratačný krém aj anti age krém. Zakúpila som si súpravu na domácu mezoterapiu. Zatiaľ pokrok nevidím.

Rozmýšľam nad botoxom. Myslím, že finančne sa to vyrovná niekoľkým návštevám v kozmetickom salóne a účinok vidieť ihneď. Do budúcna plánujem ešte jedno tehotenstvo.

Môže botox v tele vplývať na vývoj plodu?

Ako dlho vydrží účinok botoxu?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že sa asi pýtate na to, čo pomôže konkrétne Vám. Píšete, že máte dedične suchú pokožku.
Najlepšie by bolo riešiť to s konkrétne jedným pracoviskom, aby sme spoločne hľadali ideálnu kombináciu krémov, starostlivosti a drobných zákrokov aj vzhľadom na cenu/efekt/riziká.

Botox samotný rieši len 1 aspekt a to je príliš aktívne mimické svaly, ktoré svojou činnosťou nadmerne "krčia kožu" a tým spôsobujú fixvanie niektorých vrások.

Osobne si myslím, že nie všetky vrásky sú "zlé" a netreba "vyhladiť všetko", lebo nakoniec výsledok nebude ani pekný ani prirodzený.
Rovnaký princíp má aj dopĺňanie objemu výplňami kyselinou hyalurónovou, niekedy menej je viac.

A Botox nemá dlhodobý vplyv na zdravie ani plod. Ale platí, ako u všetkých zákrokov, v období tehotenstva sa snažíme vyhnúť väčšine invazívnych zákrokov. Ani výrobcovia určite nerobili testy na tehotných, aby dokázali bezpečnosť výrobkov.

Mimo obdobia tehotenstva sa teda ničoho nemusíte báť.