Robíte Lip Lift, resp. Bullhorn pery?

Zodpovedané
2. feb 2020

Dobrý deň,

mám záujem o lip lift hornej pery.

Robíte taký zákrok vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, tento zákrok vykonávam.
Pre tých, ktorým názov nič nehovorí spomeniem o čo sa jedná.

Je to operačný zákrok, zvyčajne v lokálnej anestézii pre tých, ktorí majú neprimerane dlhú vzdialenosť medzi červeňou hornej pery a nosom.

Pera zvyčajne býva pri pohľade spredu úzka a relatívne rovná.
Odstráni sa časť kože rezom pod nosom tak, že sa pera rotuje dopredu a odhaľuje viac červene. Rovno sa tým horná pera môže aj tvarovať.

Bullhorn lift sa nazýva kvôli tvaru rezu napodobňujúceho býčie rohy.

Stehy a rez je schovaný v prirodzenom záhybe pod nosom a s odstupom viacerých mesiacov je ťažko rozpoznateľný.

Nie je vhodný pre typy vertikálne krátkej pery alebo napríklad veľmi úzkej báze nosa. Zhodnotenie je na plastickom chirurgovi pri osobnej konzultácii.

Cena sa môže odlišovať u rôznych plastických chirurgov. Zvyčajne v hladine 500-1000 eur.