Zmäkne mi koža po Lip Lifte a rhinoplastike?

Zodpovedané
1. nov 2023

Dobrý deň,

podstúpila som Lip Lift plus operáciu nosa. Som skoro 3 týždne od operácie a od rezu až po peru mám úplne tvrdú kožu. To mi robí problém rozprávať a usmiať sa.

Bude tá koža mäkká ako predtým?

Ďakujem

Dobrý deň,

3 týždne od operácie je Vami opisovaný stav normálny. Jazvy po operačnom zásahu bývajú najtuhšie cca 4 - 6 týždňov a potom začínajú spontánne mäknúť. To trvá 3-12 mesiacov.
Pri opakovaných zákrokoch alebo komplikovanejších operáciách, problematickom hojení a nešťastnej genetike to môže trvať aj dlhšie.

Či dôjde ku zmäknutiu do pôvodnej úrovne neviem odhadnúť.

To by mohol predvídať chirurg, ktorý Vás operoval. Záleží totiž na operačnej technike, použitia štepov a priebehu hojenia.

V každom prípade sa práve dostávate do štádia najtvrdšej jazvy.