Ako uľaviť bolestiam v panve?

Zodpovedané
29. dec 2022

Dobrý deň,

na RTG panvy mi bolo zistené: SI artróza I.st vľavo a koxartróza I.st vpravo. Mám bolesti v panve, o ktorých som si myslela, že sú gynekologického pôvodu. Laparoskopickou diagnostikou to však bolo vylúčené. Bolesti sú najväčšie vtedy, keď sedím. Mám sedavú prácu, neviem to vydržať. Bolí ma podbruško a aj kríže. Bolia ma aj nohy, cítim ich tuhé, niekedy ich ledva prekladám. Mám 43 rokov, vážim 63 kg, meriam 165 cm, myslím, že nadváhu nemám. Absolvovala som injekcie, infúzie, rehabilitácie, kúpeľnú liečbu a navštevovala som aj fyzioterapeuta. Bolesti mám už viac ako dva roky a obvodná lekárka mi už nevie viac pomôcť.

Čo by ste mi odporučili, aby sa mi uľavilo od bolesti?

Ďakujem

Dobrý deň,

do SI miesta sa podávajú obstreky. Ak obstrek nebol podaný, tak je to potrebné konzultovať s ortopédom.

Ďalej skúste zvážiť kúpeľnú liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková