Je sedimentácia v poriadku?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

moja mamina má 62 rokov, sedavé zamestnanie a pred rokom a pol absolvovala kompletnú hysterektómiu bez ďalšej liečby. Odvtedy sú výsledky u onkogynekológa stále ok.

V máji absolvovala preventívnu prehliadku o obvodnej lekárky. Tá povedala, že všetky výsledky sú ok. Po dlhom čakaní sa dostala na rehabilitácie kvôli bolesti chrbtice a tam pani doktorka vyhodnotila, že nemôže absolvovať rehabilitácie pre zlé výsledky. Obvodná teda testy zopakovala a opäť tvrdila, že sú ok. Neurologička následne dala injekciu do chrbta, čo na dlhoročné bolesti nepomohlo, spôsobilo iba miernu úľavu.

Sú jej výsledky naozaj také zlé?

Mamina v čase druhého odberu mala pálenie pri močení, ale to po urologickom čaji ustúpil. Obvodná odmieta ďalej niečo riešiť, podľa nej je všetko OK. Rehabilitácie sú v nedohľadne, lebo opäť musí počkať v poradovníku.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvýšená sedimentácia mohla byť vyššia pri druhom odbere aj na vrub infekcie v močových cestách.

Nemyslím si, že s takýmto výsledkom by nemohla absolvovať rehabilitáciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková