Je tvar mojich prsníkoch po mastopexii už konečný?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom tvaru prsníka po mastopexii. Som 16 dní od operácie. Spredu prsia vyzerajú fajn, no pri pohľade zboku sú v mieste jazvy ako keby vcucnuté dnu.

Stretli ste sa s takým niečim?

Je to normálny stav a ešte to “povolí”?

Mohlo byť odstránenej viac kože?

Hojí sa mi to zle?

Môjmu doktorovi som samozrejme písala tiež, len som chcela vedieť aj iný názor.

Ďakujem

PS: Fotografie posielam v druhej otázke, prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

nemusíte sa báť, je to ešte normálny stav. Definitívny stav bude asi po 12 mesiacoch, ale už 3 mesiace od operácie bude vidno na 90% cestu kam to smeruje. V tom čase budete vnímať najvýraznejšie zlepšenie.

Miesto vertikálnej jazvy od dvorca smerom ku podprsníkovej ryhe je stiahnuté stehmi, preto je oploštené a mierne ťahá dvorec smerom nadol. Oblasť prsníka jad dvorcom opúcha viac, lebo v tom mieste nie sú stehy, ktoré by bránili opuchu.

Po spomínaných 3 mesiacoch sa rozloženie objemu obráti. Viac objemu získajú spodné póly a horné póly nad dvorcami stratia objem.

Ak by v takom krátkom čase od operácie bol tvar prsníkov "ideány". Na 99% by po 3 mesiacoch bol tvar priveľmi poklesnutý.