Býva pri mastopexii jazva v tvare kotvy?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

zvažujem mastopexiu po skončení dojčenia môjho druhého dieťaťa. Moja terajšia veľkosť je 75G. Prsia sú plne jemné a previsnuté. Bradavky smerujú dopredu a ja mám problémy s chrbticou.

Býva pri mastopexii jazva v tvare kotvy?

Bolo by vhodnejšie zmenšenie prsníkov?

Dúfala som, že mastopexiou by som klesla o dve veľkosti dolu. Nadváhu nemám a momentálne cvičím na finálne "modelovanie" postavy a potom by prišli na radu moje prsia.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v podstate je možné upraviť prsia do akejkoľvek veľkosti, ak sú vhodné podmienky.

Pri modelácii výsledok závisí viacerých faktorov a voľba operačnej techniky závisí od polohy dvorcov, kvality kože a prsného tkaniva, tvaru hrudníka a skúseností chirurga.

Namiesto slova mastopexia by som zdôraznil slovenský preklad "modelácia" prsníka. Lebo ten presne pomenúva to, o čo sa pri operácii chirurg usiluje,

Presúva, fixuje a spevňuje prsník rôznymi spôsobmi. Niektoré si vyžadujú jazvu len okolo dvorca, iné navyše vertikálnu časť jazvy a niektoré metódy aj rôzne veľkú jazvu v podprsníkovej ryhe.

Konkrétne ja sa vyhýbam rozdeľovaniu operácií modelácia a zmenšenie prsníkov na 2 rôzne operácie. V podstate sa jedná o veľmi podobný zásah. Dokonca väčšinou je modelácia technicky a na detaily náročnejší výkon ako zmenšenie prsníkov.

To je odpoveď pre všeobecnú predstavu, ale aj tak sa nevyhnete osobnej konzultácii. A ak si nie ste istá, absolvujte konzultácie aj u viacerých chirurgov. Vyberte si podľa vnútorného pocitu a nadobudnutej dôvery.