Ktoré topánky majú pevnú pätu a mäkšiu podrážku?

Zodpovedané
13. feb 2024

Dobrý deň,

synček bude mať o 2 mesiace 3 roky. Od narodenia som s ním cvičila kvôli slabšiemu brušku. Odkedy chodí, nosí iba Superfit a Geox. Odporučili nám ich v obchode s topánkami. Fyzio nám kázala hlavne s pevnou pätou a s pevnejšou podrážkou, aby sa noha držala, pretože vonku na betóne absolútne neodporúča barefoot.

Možno, keby sme mali barefoot, tak nemá ploché nohy. Kto vie, ťažko povedať.

Potrebujem mu však topánky oživiť. Hlavné je, aby boli s pevnou pätou, ale podrážku by som vyskúšala mäkšiu.

Je to podľa Vás zlý nápad?

25 sú mu už tak akurát, ideme na 26ky.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu správu a zdieľanie Vašich skúseností.

Rozumiem Vašej obave o zdravý vývoj nožičiek synčeka a Vašej ochote hľadať pre neho najlepšie možné riešenie. Ak Vás fyzio upozornil na potrebu podpory pevnou pätou a pevnejšou podrážkou, ale zároveň uvažujete o prechode na mäkšiu podrážku, možno by nebolo na škodu získať aj iný odborný názor.

V prípade, že Vaše dieťa má posilnené brušné svalstvo a nevidíte dôvod, prečo by nemohlo nosiť barefoot obuv, odporúčam konzultáciu s iným fyzio špecialistom, ktorý má skúsenosti s barefoot obuvou a jej vplyvom na vývoj detskej nohy. Barefoot obuv sa často odporúča pre jej schopnosť napodobniť chôdzu naboso, čo môže podporovať prirodzený vývoj a posilňovanie nožných svalov.

V súčasnosti je na trhu veľa modelov, ktoré kombinujú pevnú pätu s relatívne mäkšou, ale stále dostatočne podpornou podrážkou. Tieto modely môžu poskytnúť dobrý kompromis medzi potrebou podpory a umožnením prirodzeného pohybu nohy.

Pre individuálne poradenstvo a výber správnej obuvi, ktorá by spĺňala všetky Vaše požiadavky, ma neváhajte kontaktovať. Bolo by užitočné, ak by ste pri kontakte mohli poskytnúť presné rozmery nožičiek synčeka, aby sme mohli lepšie určiť, ktoré modely by pre neho mohli byť najvhodnejšie.

Teším sa na Vašu spoluprácu a verím, že spoločne nájdeme ideálnu obuv pre synčeka.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk