Stihnem mať nemocenské poistenie 270 dní do pôrodu?

Zodpovedané
1. okt 2023

Dobrý deň,

na materskú nastupujem koncom mája 2024. Nárok na materské mi nevzniká. Začiatkom septembra 2023 som sa zamestnala na plný úväzok.

Stihnem mať nemocenské poistenie 270 dní do pôrodu, aby mi vznikol nárok?

Počíta sa 270 dní do reálneho pôrodu, alebo to musí byť už pred nástupom na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

počíta sa 270 dní do pôrodu.

Keď požiadate o materskú v máji a k danému obdobiu Vám nevznikne ešte 270 dní nemocenského poistenia, materskú Vám síce neschvália, ale bude sa čakať na pôrod. Po pôrode nárok na materské znovu prepočítajú a dodatočne po splnení Vám ju uznajú spätne.

S prianím pekného dňa,
Lenka