Mám si pred ukončením pracovného pomeru vybrať ešte aspoň 1 deň dovolenky?

Zodpovedané
27. jún 2023

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom dávky v nezamestnanosti. 2.4.2023 mi skončila rodičovská dovolenka, následne som čerpala 3 dni dovolenky a od 6.4.2023 som požiadala o pandemickú OČR, ktorá mi bola schválená. Budem ju čerpať do konca augusta.

V septembri dieťa nastupuje do škôlky a OČR mi končí. Som zamestnaná na TPP a ostalo mi ešte 17 dní dovolenky. V septembri budem končiť pracovný pomer.

Mám si pred ukončením pracovného pomeru vybrať ešte aspoň 1 deň dovolenky?

To by bolo 1. septembra a následne 2.9.2023 by som ukončila pracovný pomer. Zvyšok (16 dní) by som si nechala preplatiť.

Je to tak ok?

Aký postup zvoliť, aby mi vyšla vyššia podpora v nezamestnanosti?

Pred nástupom na OČR som čerpala 3 dni dovolenky (po skončení RD).

Bude mať terajšie čerpanie pandemickej OČR vplyv na výpočet dávky v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas poberania pandemického ošetrovného sa povinné sociálne poistenia (v tom aj povinné poistenie v nezamestnanosti) neprerušuje. Tým pádom máte poistenie v nezamestnanosti aktívne, nemusíte čerpať dovolenku. Ale aj keby ste čerpali, môžete, 01.09. je sviatok, v ten deň nie.

Pandemická OČR neovplyvní výpočet dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka