Mám nárok na materské z ochrannej lehoty?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať prosím, či mám nárok na materské z ochrannej lehoty.

Pracovný pomer som ukončila 4.8. 2023. Nenastúpila som do práce po skončení rodičovskej dovolenky. Potom som polroka poberala podporu v nezamestnanosti, no na prelome novembra/decembra 2023 som otehotnela. Termín pôrodu mám 31.8.2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste otehotneli začiatkom decembra 2023 = do pol roka od skončenia nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), mali by ste byť v ochrannej lehote.

Ak spĺňate aj 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky do pôrodu, budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka