Budem môcť rodiť prirodzene, keď mám panickú poruchu a úzkosti?

Zodpovedané
6. aug 2021

Dobrý deň,

trpím panickou poruchou a úzkosťami. Beriem Magne B6, Atarax pol tablety podla potreby, antidepresíva Arketis 20 mg štvrť tablety ráno a Vasocardin 50 mg pol tablety ráno kvôli búšenie srdca.

Budem môcť rodiť prirodzene?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží iba na Vás či si trúfate.

Pokiaľ reálne hrozí, že spontánny pôrod psychicky nezvládnete, konzultujte Váš zdravotný stav s psychiatrom, ktorý v závere lekárskej správy prípadne doporučí pôrod cisárskym rezom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník