Nedarí sa nám splodiť dieťa a podstúpila som kryochirurgiu. Aké doplnky mi pomôžu?

Zodpovedané
22. feb 2024

Dobrý deň,

ja mám 27 rokov a priateľ 36. Už 4 roky sa nám nedarí splodiť dieťa. Mávam nepravidelnú menštruáciu, väčšinou mi vždy mešká aj týždeň, alebo niekedy trvá napríklad iba maximálne 2 dni.

Pred 5 rokmi som podstúpila kryochirurgiu - zmrazenie krčka maternice kvôli HPV. Ale odvtedy som už bola cytológii a všetko v poriadku. Robila som si domáci test na zistenie ženskej plodnosti - vlastne na hormón FSH a vyšlo mi to vlastne zle.

Čo si o tom myslíte vy?

Aké doplnky mi pomôžu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri snahe otehotnieť 4 roky už nie je čas na vitamínové doplnky.

Vhodné je čo najskôr zrealizovať testy na plodnosť, aby sa zistila príčina neplodnosti. Vyšetrenia zahŕňajú hlavne vyšetrenie spermiogramu, u Vás vyšetrenie hormónov, reprodukčných protilátok, chlamýdií, priechodnosti vajíčkovodov a podobne. Odporúčam preto čo najrýchlejšie návštevu IVF centra.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič