Mám zvýšiť príjem vitamínov, keď som tehotná a mám príznaky piatej choroby?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

som v 24. týždni a môjmu synovi bola potvrdená 5. choroba. Sama na sebe badám príznaky, ktoré nasvedčujú, že s virózou bojujem aj ja.

Je v mojom prípade na mieste zvýšiť príjem vitamínov C, D a železa?

Ďakujem

Dobrý deň,

presne ako píšete. V rizikových situáciách, virózach a podobne je vhodné prechodne zvýšiť dávkovanie vitamínov C, D. Pri zvýšení telesnej teploty nad 38 stupňov je možné v tehotenstve podávanie paracetamolu. Inak bežné opatrenia ako pri viróze: šetriaci režim, dostatok tekutín.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič