Ako správne užívať Acidum folicum 10 mg a Yarilo Einstein 1?

Zodpovedané
22. feb 2024

Dobrý deň,

pán doktor mi predpísal Ac. folicum 2x1 tbl 10 mg. K tomu si mám užívať aj vitamín D3. Kúpila som si ešte pred tým Yarilo Einstein 1. Som úplne na začiatku tehotenstva, už som prekonala 1 potrat nechcem nič pokaziť. Neviem sa rozhodnúť, ako to užívať či to alebo to.

Môžem si dať jeden deň Ac. Folicum 10 mg jednu tbl a vitamín D3 a na ďalší deň si dám Yarilo Einstein 1 + D3 (vit. D3 si dám len do tej hladiny ako mi predpísal pán dr.)?

Takto by som to striedala, jeden deň to a druhý to. K môjmu gynekológovi idem až o 10 dní.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte nejaké zdravotné ťažkosti, problém s krvotvorbou alebo trávením, tak dávka kyseliny listovej 20 mg denne je zbytočne vysoká. Yarilo obsahuje takisto aktívnu formu kyseliny listovej. Pozor na nadužívanie vitamínov.

Presne ako ste písali, je vhodné znížiť dávkovanie vitamínov najmä ak ich užívate v kombinácii.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič