Aké vitamíny pre zdravý vývin plodu?

Zodpovedané
19. feb 2024

Dobrý deň,

hCG od poslednej MS 3tt 300, 4 tt 3000. V 7. týždni + 2 dni bol prázdny gestačný vak a ultrazvuk vyzeral na 5. týždeň. Nesleduje čakanie ďalší týždeň na potvrdenie tehu alebo embryomola.

Užívam Femibion a Duphaston. Vzhľadom k tomu, že som pomerne nervózna z toho čakania, tak pijem každý večer medovkový čaj a ráno pri nevoľnostiach mi pomáha káva.

Viem doplniť ešte aspoň na ten čas kým sa čaká na nejaký verdikt nejaké vitamíny pre zdravý vývin plodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

anembryomola je porucha vývoja vo včasnom tehotenstve, kedy sa v plodovom vačku nevyvinie žltkový vačok a ani štruktúry plodu. Najčastejšie je podmienená geneticky, zlým spojením spermie s vajíčkom.

Pri potvrdení anembryomoly Vám vitamíny bohužiaľ nepomôžu na vylepšenie vývoja tehotenstva a tehotenstvo je potrebné ukončiť.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič