Môže mať 1,5-ročné dieťa vpadnuté členky?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

keď na 1,5-ročnú dcéru pozerám odzadu, tak sa mi zdá, že má vpadnuté členky. Čítala som aj o tukovom vankúšiku a o tom, že sa chodidlo vyvíja prvých pár rokov.

Môže mať 1,5-ročné dieťa vpadnuté členky?

Ak áno, je potrebné to riešiť s pediatrom?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže mať vpadnuté členky. Nerieši sa to s pediatrom ale skôr s fyzioterapeutom. Záleží od toho, že koľko chodí, ako chodí, akú má váhu... Radšej by som dieťa dala v tomto veku už skontrolovať.

Mierne vpadnuté členky u batoliat nemusia znamenať problém, ale skôr ešte nevyzretosť pohybových zručností. Časom by mala sama ustupovať (ako sa posilnia svaly) - umožní to pestrosť pohybu, aj naboso, na rôznych povrchoch.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas