Je v poriadku, keď si 7 mesačný syn sadá do W sedu a šikmý sed ho nezaujíma?

Zodpovedané
11. júl 2021

Dobrý deň,

synček bude mať 7 mesiacov a pretáča sa na bruško a už aj štvornožkuje. Išiel aj do šikmého sedu. Teraz objavil, že vie ísť na kolienka okolo nábytku a iných vecí. Ako ide k nábytku, tak si potom sadne do W sedu a šikmý sed ho viac nezaujíma.

Je možné, že sa najskôr postaví na nôžky a až potom si sadne?

Je nutné ho korigovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

W sed korigujte, nie je vhodný.

Ak by sa neposadil do 9. mesiaca je vhodná rhb konzultácia, Dovtedy nie je nutná žiadna iná intervencia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas