Ako zahnať neprekonateľný strach z neplánovaného tehotenstva?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

mám 44 rokov a hrozný strach z toho, že som tehotná. Máme už 3 deti a ďalšie sme neplánovali.

Menštruácia mi meškala 2 dni. Keď prišla, trvala len dva dni. Testy mám negatívne, ale aj tak mám z toho doslova paniku. Stále mi hlavou behajú myšlienky, že čo ak a priam sa toho desím.

Ako prekonať tento strach a obavy?

Ďakujem

Dobrý deň,

vážim si, že sa na nás s dôverou obraciate.

V našej poradni sa venujeme tehotným ženám. To znamená, že musí byť splnená podmienka potvrdenia tehotenstva gynekológom. Ako prvý krok v tejto situácii by som Vám preto odporúčala obrátiť sa na Vášho gynekológa, ktorý s istotou tehotenstvo potvrdí, resp. vyvráti.

Ak vnímate, že úzkosť z možného tehotenstva, alebo aj z iných situácii výrazne negatívne vplývajú na Vaše správanie a prežívanie, odporúčam kontaktovať klinického psychológa. Ten sa venuje liečbe týchto ťažkostí. V našej poradni bohužiaľ tieto služby neposkytujeme.