Aké konkrétne vitamíny sú potrebné pre vývoj dieťatka?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

som v 17. týždni a nechcem brať Femibion, LadeeVita a ani nič podobné.

Aké iné vitamíny môžem užívať?

Aké konkrétne vitamíny sú pre vývoj dieťatka potrebné?

V akých dávkach?

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamíny sú potrebné na správny vývoj dieťatka.

Najčastejšie sa na Slovensku stretávame s deficitom nedostatkom kyseliny listovej. Tento deficit sa môže prejaviť rôznymi vývojovými chybami plodu.

Výhodou pripravených vitamínových zmesí je ideálne zloženie na konkrétny trimester a na prípravu na otehotnenie. Vitamíny môžete užívať aj jednotlivo a samostatne podľa odporúčaní a dávkovania v jednotlivom trimestri. Len je to komplikovanejšie, lebo musíte užívať viacej tabliet.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič