Ktoré probiotiká sú vhodné na podporu imunity 7-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
24. júl 2022

Dobrý deň,

dcéra má 7 mesiacov, nebola dojčená, narodila sa sekciou. Zvažujem podporiť vývoj jej imunity probiotikami.

Ktoré probiotiká by boli vhodnejšie - Probio-Fix Imun Baby alebo Infants Dophilus?

Je vhodné probiotiká užívať dlhodobo, alebo je lepšie dávať pri užívaní prestávky?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam podávať probiotiká Probio-Fix Imun Baby v množstve 6 kvapiek na lyžičku alebo do mlieka/príkrmu 1x denne.

Probiotiká je vhodné užívať dlhodobo. Nie je nutné striedať viacero druhov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut