Ktoré kvalitné cmúľacie vitamíny sú vhodné pre 8 ročné dieťa?

Zodpovedané
18. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov pre 8 ročnú dcéru, ktorá má problém pri prehĺtaní tabliet.

Aké kvalitné cmúľacie vitamíny sú pre dcérku vhodné?

Je lepšie užívanie každého vitamínu zvlášťa, ale sú kvalitnejšie tie, ktoré obsahujú viac vitamínov v jednom?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepším zdrojom vitamínov je dostatočne bohatá strava, čerstvé ovocie a zelenina.

Neuvádzate konkrétny vitamín, predpokladám teda, že hľadáte komplexnejší prípravok. Pre tento vek je vhodný Jamieson Multi KIDS na cmúľanie. Obsahuje vitamíny na podporu imunity, vápnik pre zdravý vývoj kostí, železo prispievajúce k normálnemu kognitívnemu vývinu detí.

Prípravky sú rovnako kvalitné, resp. vstrebávanie zložiek či už v jednotlivom preparáte alebo kombinovanom je totožné.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut