Som po augmentácii a mám pocit ako keby sa mi tlačil vstrebateľný steh von z jazvy. Je to bežný stav?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

mám pocit ako keby sa mi tlačil vstrebateľný steh von z jazvy. Som 5 týždňov po augmentácii s modeláciou a včera sa mi ako keby otvorila jazva tam, kde sa spája horizontálna s vertikálnou. Vytiekla mi z toho žtlá nezápachajúca tekutina s trochou čerstvej krvi. Aj na dotyk cítim, že tam trčí steh, ktorý ako keby sa snažil vypudiť von. Miesto mám citlivé na dotyk.

Používam dezinfekciu s Betadine masťou.

Je to bežný jav?

Mala by som kontaktovať lekára, ktorý ma operoval?

Vylieči sa mi to s pomocou dezinfekcie a spomínanej Betadine mastičky?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite kontaktujte svojho chirurga. Pri jednoduchej modelácii by to nemusel byť problém, ale pri augmentácii sa cudzí materiál (implantát) takýmto spôsobom môže infikovať.

Kombinované augmentácie s modeláciou sú presne pre tieto prípady ako je Váš. Teda komplikovanejšie a zaťažené zvýšeným rizikom vzniku problémov.

Prítomný steh v rane nie je problém. Skôr je otázka vitality tkanív medzi kožou a implantátom.