Je nutná výmena prsných implantátov po niekoľkých rokoch?

Zodpovedané
13. sep 2020

Dobrý deň,

implantáty mám niekoľko rokov a všetko je v poriadku.

Je nutná výmena prsných implantátov po niekoľkých rokoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

k tomuto sa stavajú rôzny chirurgovia ináč.
Ja zastávam názor, že ak nie je s implantátmi žiaden problém, pravidelné sono prsníkov alebo iné zobrazovacie vyšetrenia sú v poriadku a vy nemáte estetickú požiadavku na zmenu pŕs. Tak by som určite do operácie nešiel.

Vybrať implantát sa dajú aj vo vysokom veku v extrémnom prípade aj v lokálnej anestézii, ak by zdravotný stav a vek už celkovú anestéziu vylučoval.

Výmena implantátov je operácia stále rovnako potenciálne riziková pre anestezologické, chirurgické aj estetické komplikácie.