Počas mojej rodičovskej zanikol môj pracovný tím. Čo ma čaká po nástupe do práce?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

po rodičovskej dovolenke by som sa do práce mala vrátiť o dva mesiace. Môj pôvodný tím aj manažér sú už preč. Dočasne som v systéme zaradená pod novú manažérku, ktorú som kontaktovala. Nie je zo Slovenska. Odpísala mi, že prezistí. Následne sa mi 3 týždne neozvala.

Dnes mi písali z HR, že či sa vraciam. Nič viac. Pýtala som sa ich na konkrétne možnosti návratu, ale nemám ešte odpoveď.

Aké mám možnosti?

Budú mi miesto priraďovať vedúci, alebo si mám ja interne hľadať pozíciu?

Nerátala som s tým, že môj tím už nebude existovať kým budem doma.

A v prípade výpovede, odporúčate výpoveď dohodou?

Tak, aby som mohla žiadať odstupné.

Ak som správne pochopila, tak pred ukončením pracovného pomeru by som mala na jeden deň nastúpiť do práce pre lepšiu podporu.

Takže mám ukončiť RD, nastúpiť na dovolenku a v ten deň aj ukončiť pomer?

Ďakujem

Dobrý deň,

pozrite si nasledovný link. Tam som uviedla aké sú možnosti pri vrátení sa na pôvodné miesto po skončení RD.
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

O dávke v nezamestnanosti:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka