Je výhodnejšie zobrať si iba 3 dni dovolenky a zvyšok si dať preplatiť?

Zodpovedané
7. sep 2023

Dobrý deň,

27.11.2023 bude mať syn 3 roky a ja sa zamýšľam, ako sa v práci dohodnúť, aby mi vznikol nárok na maximálnu podporu.

Mám 54 dní zvyšnej dovolenky, do konca roka by som chcela čerpať dovolenku a od 1.1.2024 ukončiť pracovný pomer, zvyšok dovolenky si dať preplatiť.

Je výhodnejšie zobrať len 3 dni dovolenky (28,29,30.11) a zvyšok si dať preplatiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

keď po dohode so zamestnávateľom budete čerpať tri dni dovolenky a zbytok Vám preplatia, tak určite budete mať vyšší vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti ako keď budete čerpať do konca decembra dovolenku a zbytok Vám preplatia.

S prianím pekného dňa,
Lenka