Vzniká mojej 8 mesačnej dcérke ekzém?

Zodpovedané
9. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 8 mesačnej dcérky, ktorej vyšiel na ľavom líci červený fľak. Má ho aj trochu na pravom líci a brade. Ja s manželom nemáme alergie a ani v rodine nie sú.

Na dotyk ako keby mala na mieste zhrubnutú kožu. Po 2 dňoch som naniesla Holtov krem a výsledok bol taký ako je zachytený na tretej fotke. Trošku mala na mieste aj šupinky.

Dala som jej novú potravinu - pol kocky lučiny pre deti. Jogurt a maslo má zavedené. Žiadnu novú surovinu som nedala. Nemenila som ani prací prášok a ani aviváž.

Ide o ekzém?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, vyzerá to ako ekzém a pokojne to môže byť reakcia z Lučiny. Nedávajte ju.

Potierajte nejakým krémom na atopickú pokožku - Bioderma Atoderm/La Roche Possay Lipikar.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas