Ktorý športový kočík má sieťovanú chrbtovú opierku?

Zodpovedané
29. sep 2023

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere kočíka. Doma máme Thule Urban Glide 2 aj s hlbokou vaničkou a Babyzen Yoyo 2.

Thule je výborný kočík, sedí nám, ale dcérka má pri veku 3,5 mesiaca dĺžku 65 cm a vanička jej bude o chvíľku malá. Športovú časť nevyužijeme kým nebude sedieť, keďže nejde úplne do ľahu. A chýba mi, že na ňu nebudem vidieť, keďže sa nedá otočiť do protismeru.

U Babyzen Yoyo 2 mám rovnaký problém. Tam aktuálne využívam na vajíčko, ktoré viem polohovať do ľahu.

Hľadám preto športový kočík, ktorý sa bude dať otočiť aj do protismeru, polohovať do úplného ľahu, bude dobre pružiť na rozbitých chodníkoch a nebude za chvíľu rozheganý, čiže s pevnou konštrukciou. Korýtkový nechcem. Dcére sa veľmi nepáči ani vo vajíčku, preto si myslím, že by to nemalo úspech. Vzhľadom na to, že doma máme už dva pomerne drahšie kusy, chcem vybrať niečo z bazára za nižšiu cenu.

Pôvodne som zvažovala Cybex Mios alebo Cybex Melio, pretože sa mi páči odvetrávanie chrbtovej opierky. Odrádza ma, že skoro každý má popraskané madlo (dá sa vymeniť, ale pri cene kočíka by som čakala vyššiu kvalitu). Obávam sa, že Mios bude podobne ako Melio pôsobiť nestabilne. Melio bolo rozhrkané už na predajni, madlo sa dosť hýbalo.

Zaujal ma kočík Zopa Quest. Páči sa mi sieťovaná chrbtová opierka, ale nepoznám túto značku a neviem čo môžem očakávať.

Je ešte iný kočík so sieťovanou chrbtovou opierkou?

Mimo to ma zaujali kočíky Kinderkraft All Road bird pattern kvôli krásnemu vzhľadu a pomerne dobrým recenziam. Tiež zvažujem Cybex Balios S, ktorý má dobré recenzie a pekný vzhľad. Prípadne Cybex Talos S. Do výberu mi ešte prišiel BabyStyle Oyster 2. V rukách som mala len Balios.

Ktorý by bol pre nás ideál?

Ďakujem

Ahoj,

predpokladám, že si stredne vysokej postavy (od 155 do 170 cm), keďže väčšina kočíkov patrí do tejto výškovej kategórie.

Kinderkraft All Road, Babystyle Oyster 2, Cybex Melio a ani Cybex Mios by som neodporúčala. Budeš ich môcť používať krátko. Väčšina z nich má nízku nosnosť sedadiel (15 - 17 kg) a priestorovo menšie sedadlá. Okrem toho je väčšina z nich zase menšími penovými kolesami a tvrdším odpružením stavaná skôr do mesta.

Cybex Talos S Lux 2020 by som nekupovala. Je to kočík, ktorý je ťažší, pretože je stavaný do terénnejšieho – nerovnejšieho prostredia. Je super kompromisom pre rodičov, ktorí potrebujú kočík do mesta a na časté výlety do prírody. No ty už takýto kočík máš, takže kupovať skoro 15 kg vážiaci Talos neodporúčam.

Pôvodný model Cybex Balios S mám sama odskúšaný, napísala som o ňom aj recenziu. Je to skutočne priestranný a veľmi príjemný mestský kočík. No daj si POZOR pri kúpe z bazára na kvalitu kolies, odpruženia, taktiež na skladanie a vôľu rukoväte.

Recenzia kočíka Cybex Balios S

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Ostala nám Zopa Quest, ktorá má menšiu výšku chrbtovej opierky 47 cm. V poslednej dobe mamičky dosť riešia rozheganú konštrukciu a vŕzgajúce kolesá. Väčšinou je to však spôsobené tým, že kočíky kúpili z bazára. Tak si daj na to pozor.

Podobným modelom, no s vyššou kvalitou kolies a konštrukcie je Nuna Triv Next. Tiež má chrbtovú opierku tvorenú pevnou sieťkou. Viac o ňom a ďalších podobných modeloch sa dočítaš v tejto mojej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally