Mohla som uškodiť bábätku v brušku, keď som neužívala vitamíny?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

končím prvý trimester. Pýtala som sa svojej gynekologičky, že aké vitamíny mám užívať. Vraj žiadne, že potom sa rodia veľké deti. Mám si len kúpiť kyselinu listovú a vitamín C. Poslúchla som.

Posledné tri týždne som však mala dosť silné ranné nevoľnosti. Málo som jedla. Čo som zjedla, to som vyvracala. Stratila som aj niečo na váhe a teraz mám výčitky, že som žiadne vitamíny nebrala.

Mohla som dieťatku nejako uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa. Dieťatko si od Vás zoberie to, čo potrebuje.

Základom je užívanie kyseliny listovej pre správny vývoj nervovej sústavy dieťatka.

Neublížili ste mu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník