Panické ataky z chrbtice?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

všimla som si, že pri skákaní cez švihadlo ma začne pichať hrudná chrbtica. Cítim, že ma bolí kosť aj na hrudi i v chrbte a pichá ma to aj do krku pri každom skoku. Pri chôdzi to isté, začnem po chvíli cítiť, že niečo s mojou chrbticou nie je v poriadku.

Dostávam dosť často aj panické ataky a myslím, že je to z toho. Mám aj miernu skoliózu.

Môže to byť z toho, že mám zablokovanú chrbticu a tlačí na nervy?

Na koho sa mám obrátiť, na ortopéda, fyzioterapeuta alebo neurológa?

Alebo mám skúsiť najskôr obyčajnú masáž?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže máte zdravotné ťažkosti viazané na pohyb, tak príčina bude ortopedická.
Skúste sa najprv obrátiť na fyzioterapeuta a začnite s cvičením. Ak sa stav neupraví, tak potom odporúčam ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková