Aké červené bodky mám na jazyku?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

na jazyku mám už 2 mesiace červené bodky. Prvýkrát som si ich všimla po užití Milgamma N. Prešli 2 mesiace, všetky lieky mám vysadené okrem Tirosint na ŠŽ. Vôbec to neprechádza a jazyk začína ako keby páliť a pichať. Na alergológii nezistili nič, iba alergiu na buriny. Ster z jazyka na infekciu je negatívny, alergie na potraviny negatívne.

Čo mi môže byť?

Akú liečbu mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

prejavy ako pálenie a pichanie súvisia najskôr s neurologickou príčinou. Pri negatívnych výsledkoch je vhodné kontaktovať neurológa.

Pri negatívnom náleze by sa k danému problému mal ešte vyjadriť reumatolog, vylúčiť Sjögrenov syndróm.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková