Poradíte mi ohľadom užívania antikoncepcie Maitalon?

Zodpovedané
27. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom antikoncepcie Maitalon.

Prvú tabletku som si dala 4.3.2019, bol to druhý deň menzesu. Prvý deň som mala len hnedý výtok a druhý len trocha krvi. Počas nasledujúcich dní som mala len hnedý výtok s trochou krvi a stačila mi len intímka.

Je to v poriadku?

Každý deň som užívala tabletku v tú istú hodinu po dobu 21 dní, teda do 24.3.2019. Od 25.3.2019 do 31.3.2019 mám 7 dňovú pauzu. Počas tejto 7 dňovej pauzy by som mala mať menzes, avšak zase mám len taký výtok s trochou krvi. S manželom sme mali počas celého užívania chránený styk.

Mám si dať prvú tabletku z nového blistra 1.4.2019?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvácanie počas 7 dňovej pauzy by sa malo dostaviť na druhý alebo tretí deň po poslednej tablete. Z farmaceutického hľadiska užívate tablety správne.

Ak však pociťujete ťažkosti alebo sa menštruácia nedostaví, obráťte sa na svojho gynekológa.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová