V ktorých prípadoch sa uprednostňuje sekcia?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám dvojročnú dcérku a pri jej pôrode som trvala na prirodzenom pôrode. Nakoniec z toho bola akútna sekcia kvôli zlému CTG.

Mala som veľké problémy vyrovnať sa so sekciou. Vôbec som nepočítala s fyzickou bolesťou a psychickou traumou.

Teraz som v 38. týždni a lekári opäť hovoria o sekcii. Mám 41 rokov a trombofilný stav.

V ktorých prípadoch sa uprednostňuje sekcia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to je veľmi zložitá otázka.

Sekcia sa uprednostňuje ak spontánny pôrod predstavuje pre matku alebo pre dieťa príliš veľké riziko.
Pôrod po cisárskom reze je na značnej časti pôrodníc dnes už bežnou záležitosťou. Ak nie ste spokojná s prístupom vašich lekárov, vyhľadajte si konzultáciu, alebo uvažujte o pôrode v inej nemocnici.
S cisárskym rezom musíte súhlasiť, nejde len o rozhodnutia lekára, vy by ste sa na ňom mala podieľať.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com