Spôsobuje problém s pohybovým aparátom bolesti pri srdci, tlaky v hrudi a ťažké dýchanie?

Zodpovedané
9. apr 2024

Dobrý deň,

mám 37 rokov a od polovice januára som mala bolesti hlavy. Magnetická hlavy je v poriadku. Ďalej mám tlaky v hrudi a strašné bolesti na ľavej strane ako je srdce. EKG, kardiológia, krv, srdce - všetko v poriadku. RTG chrbtice v poriadku, teda len mierna skolióza. RTG pľúc v poriadku, mám ťažšie dýchanie.

Neurológ mi dal pred 2 týždňami nové lieky proti bolesti od chrbtice, trošku pomáhajú. Bolesti pri srdci sú slabšie, ale stále sú aj tlaky. Necítim sa vôbec v poriadku. Keďže mám všetko dobré, mám pocit, že mi neveria lekári. Pripisujú to chrbtici. Pred týždňom začalo vzadu v hlave také pukanie. Čítala som, že to môže byť z krčnej chrbtice. Momentálne som doma bez práce už 6 mesiacov, čiže väčšinou len sedím. Občas nejaká prechádzka, domácnosť. Už som z tých bolesti, tlakov v hrudi a ťažšom dýchaní zúfalá. Keď varím - upratujem, tak som hneď unavená a nevládzem.

Je na vine môj pohybový aparát?

Viete mi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko sú všetky Vaše vyšetrenia v poriadku, odporúčam pátrať dalej.

Akútna bolesť má pre naše telo pozitívny význam, upozorňuje na problém. Nakoľko ste prešli kardiologickými vyšetreniami, RTG pľúc, RTG chrbtice a všetko je v poriadku, je možné predpokladať neurologickú príčinu. Vzhľadom na to Vám odporúčam navštíviť neurológa, ktorý odoberie anamnézu, komplexne Vás vyšetrí a určí diagnózu.

Je nutné identifikovať príčinu bolesti, trvanie, intenzitu, charakter bolesti (bodavá, ostrá, tupá, pálivá). Nevieme, či ide o akútnu, subakútnu, chronickú alebo rekurentnú bolesť.

Príčinou bolesti môže byť nesprávne držanie tela, preťaženie pohybového aparátu, dlhodobo nesprávne zaťažovanie chrbtice, jednostranné zaťažovanie pohybového aparátu, sedavé zamestnanie, vykonávanie jednostranného športu, manipulácia s tažkým bremenom, prechladnutie, úraz.

Vo Vašom prípade môže ísť o rôzne diagnózy, ktoré si nedovolíme menovať bez dôkladného vyšetrenia pohybového aparátu.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk