Čo znamená, keď 6-ročný syn pociťuje chlad v dolných končatinách?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

nášho 6-ročného syna trápia nohy. Stále sa sťažuje na chlad v kostiach a opisuje to ako niečo ľadové. Raz to je v kotníku, inokedy v kolene alebo v píštale. Naš doktor povedal, že pri raste to je normálne. Lenže náš syn to neopisuje ako bolesť ale ako chlad.

Viete nám poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že lekár po dôkladnom vyšetrení dospel k názoru, že tieto pocity sú u dieťaťa spôsobené rastom a je to normálne, malo by to byť v poriadku.

Chlad v nohách je popisovaný pri diagnózach, ktoré sa objavujú v neskoršom veku. Ak sú tieto pocity príliš silné, neznesiteľné, alebo inak zasahujú do bežného života dieťaťa odporúčam, aby Vás pediater odporučil na potrebné špecializované vyšetrenia.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk