Je možná a bezpečná modelácia tváre a zväčšenie pier, keď som 3 roky po transplantácii obličky?

Zodpovedané
10. apr 2024

Dobrý deň,

som 3 roky po transplantácii obličky a užívam imunosupresíva. Uvažujem nad zákrokom modelácie tváre a zväčšením pier kyselinou hyalurónovou.

Bolo by to v mojom prípade možné a bezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri imunosupresívach je výrazne ovplyvnené hojenie a zvýšené riziko komplikácií.
Na Vašom mieste by som sa vyhol cudzím materiálom aj chirurgickým zákrokom.

Teoreticky najmenej rizikové by moli byť zákroky s prenosom vlastného tuku.
Hoci riziko vstrebania je tiež Vo vašom prípade vyššie.