Je bežné mať hrčku v jazve po odstránení znamienka?

Zodpovedané
8. apr 2024

Dobrý deň,

asi pred mesiacom mi odstránili znamienko na hrudi. Po vybratí stehov sa mi jazva otvorila, tak mi to zašili jedným stehom. Jazva sa už zacelila a stehy mám vybraté. V tom mieste mám však hrčku vo veľkosti jazvy.

Je to bežné?

Ďakujem

Dobrý deň,

hrudník je jedna z najrizikovejších lokalít pre vznik nepekných jaziev.

Môže sa jednať o hypertrofickú jazvu. Proces blednutia a mäknutia môže trvať aj viac ako rok.

Ak sa Vám jazva nepozdáva, mal by sa na to pozrieť operatér alebo dermatológ a prípadne odporučiť konkrétny postup - krémy, náplaste, tejping, kortikoidové injekcie, laser.