Existuje operácia, pri ktorej by sa celá čeľusť aj s bradou skracovali s účelom skrátiť celú tvár?

Zodpovedané
8. apr 2024

Dobrý deň,

počula som už o plastických operáciách, ktoré dokážu skrátiť pridlhú bradu vystupujúcu smerom von, alebo o takých, ktoré skracujú čeľusť pre ľudí s predkusom.

Existuje podobná operácia, pri ktorej by sa celá čeľusť aj s bradou skracovali s účelom skrátiť celú tvár?

Inak povedané „posunúť“ čeľusť vyššie.

Ak taký zákrok vôbec existuje, vedeli by ste mi ho vykonať aj vy?

Aké sú iné alternatívy pre požadovaný výsledok?

Ďakujem.

Dobrý deň,

tieto zákroky patria do kompetencii stomatochirurgie. Je to relatívne komplikovaný zákrok. Neviem o klinike na Slovensku, ktorá by tieto zákroky vykonávala rutinne z estetických dôvodov.

Skúste kliniky v Prahe.

Alternatívy pre úpravu zhryzu nepoznám.

Čo sa týka zmeny dĺžky brady, používajú sa bradové implantáty. Sú vhodné len v niektorých prípadoch podľa stavu.