Aký je postup, keď chcem podstúpiť úpravu očných viečok?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

tvar očných viečok je u mňa daný zrejme geneticky. Každé ráno mám oči niekoľkonásobne viac opuchnuté. Asi po hodine opuch zmizne a ostáva mi na viečkach ovisnutá koža. Mám to takto v podstate od mladosti. Roky sa odhodlávam na zákrok. Teraz mám 39 rokov.

Kedy by bolo vhodné robiť zákrok - poobede alebo ráno, keď sú viac opuchnuté?

Aký je postup vybavenia zákroku?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetci, ktorí v noci spíme v horizontálnej polohe s hlavou v úrovni tela máme ráno oči opuchnuté a po prebudení a pobyte vo vertikálnej polohe sa "opuch" presunie do dolných končatín.

Niekto má tieto zmeny menej výrazné, ak má menej kože.

Pri zdravotnom probléme napríklad alergie alebo poruchy funkcie obličiek býva opuch výraznejší a pretrváva aj cez deň.

Operácia befaroplastika pomôže tým, že budete mať tkanivá viac napnuté bez prebytkov a opuchy môžu byť potom menej výrazné, ale budú vždy. Dokonca prvé 2 mesiace po operácii ešte viac ako pred.

Čo sa týka stavu podľa fotografie, na operáciu vhodná ste. Záleží ešte od zdravotného stavu, krvného tlaku, stavu zrážania krvi atď..

Vhodné je absolvovať osobnú konzultáciu u chirurga, ktorého si vyberiete. Následne po zvážení benefitu a rizík sa rozhodnúť pre podstúpenie operácie.