Ako mám mám postupovať, keď nie som spokojná s výledkom zmenšenia pŕs?

Zodpovedané
14. apr 2024

Dobrý deň,

nie som spokojná s výsledkom zmenšenia pŕs. Práca je pekná, prsia sa pekne hoja. Problém je, že veľkosť mi nevyhovuje. Pred operáciou sme sa rozprávali a dohodli na veľkosti medzi B a C. Dôrazne som povedala, že si neželám nič väčšie ako malé C. Doktor potvrdil, že je to možné. Moja veľkosť je teraz D. Rozumiem, že doktor sa pri zákroku riadil tvarom, veľkosťou a elasticitou, ale prsia sú väčšie.

Ako mám mám postupovať, keď nie som spokojná s výledkom zmenšenia pŕs?

Je možné, že prsia ešte zmenia veľkosť do finálneho výsledku aj o celé číslo, číslo a pol?

Som mesiac po operácií.

Ďakujem

Dobrý deň,

otázke spokojnosti sa venujeme v poradni relatívne často. Odporúčam si nájsť aj ďalšie odpovede pre viac informácií.

V tomto Vašom konkrétnom prípade je ešte zmätok medzi číslovaním veľkosti prsníkov (1,2,3..8..) a číslovaním veľkosti košíkov - strihu (70 A,B,C, 75 A,B,C,D...).

Rozdiel o číslo je asi 100 - 150 ml objemu. Rozdiel košíka napr. B - C je asi 2 - 3 cm obvodu cez prsia.

3 a C nie je to isté! Záleží od obvodu pod košíkom C (70, 75, 80?).

Prsia v podprsenke 65C a 80C nebudú rovnaké a už vôbec nie 3-ky, skôr 2-ky a 5-ky.

Napr : https://www.lascana.sk/product-size-advisor

Ak ste sa s chirurgom dohadovali na veľkosti košíkov (čo ja nikdy nerobím),
tak by ste sa mali dohodnúť aj na konkrétnej značke a strihu podprsenky a jej veľkosti obvodu pod prsiami. Vtedy by to mohlo byť objektívne.

V druhom pohľade, ak by to dnes bolo naopak, mali by ste požadovaný košík, ale tvar prsníkov by nebol podľa vás pekný, nehojili by sa dobre?

K zmenšeniu u Vás došlo a vzhľadom na krátky čas od operácie sa prsia ešte určite zmenšia (ak nepriberiete) do cca 12 mesiacov od operácie pre ovplyvnenie ciev, nervov aj ostatných tkanív. Je to normálny proces hojenia. Rozsah sa nedá predpovedať presne aj pre možné a časté výkyvy váhy počas roka.

Na záver. Nech Vás neopúšťa optimizmus. Prsia sa zmenšia. Ak nie, chirurgicky je jednoduchšie odoberať ako pridávať. S chirurgom je najlepšie sa už pri konzultácii dohodnúť nielen na očakávanom výsledku, ale aj na možnostiach riešenia v opačnom prípade (proces aj financie).