Aké dlhé sú vonkajšie jazvy, keď sa robí internal bra pri augmentácii pri znižovaní podprsnej ryhy?

Zodpovedané
14. apr 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Aké dlhé sú vonkajšie - viditeľné jazvy, keď sa robí internal bra pri augmentácii pri znižovaní podprsnej ryhy?

Je to klasických cca 5 cm, alebo kvôli internal bra sú dlhšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

internal bra je súbor techník, ktoré prispievajú ku stabilizácii a lepšiemu zaisteniu polohy implantátov. Používajú sa stehy, fascie, sieťky, iné cudzie materiály podľa uváženia a skúseností chirurga.

Ako pri znižovaní aj pri zvyšovaní podprsnej ryhy na novom mieste potrebujeme stabilizovať tkanivá, pretože čím väčší implantát, tým viac naň pôsobí gravitácia aj tkanivá.

Dĺžka jazvy závisí od elasticity tkanív, od "výhľadu," ktorý potrebuje chirurg dovnútra, od šírky manipulačného priestoru, aby vedel manévrovať chirurgickými nástrojmi (pinzeta, hák, ihelec, elektrokoagulácia) a v neposlednom rade aj na vloženie požadovaného objemu implantátu (500 ml potrebuje väčší otvor ako 250 ml).

Z uvedeného platí, že len samotná technika internal bra nemá tak zásadný vplyv na dĺžku jazvy.

Ale **vo väčšine štandardných prípadov je dĺžka finálnej jazvy 3 - 7 cm.*