Priateľ je gambler a zobral si 3 pôžičky. Môže exekútor siahnuť na dom, ktorý máme 50/50?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

4 roky dozadu som si s priateľom postavila rodinný dom, na ktorý mám hypotéku 90 000 EUR (hypotéka je na mňa). Priateľ veľa vložil do domu (hodnota domu cca 400 000 EUR). Dom patrí aj mne a aj jemu 50/50.

Priateľ je gambler a zobral si 3 pôžičky. Už nie sme spolu a mám obavy.

Môže exekútor siahnuť na dom, keď on nebude splácať?

Ďakujem

Dobrý deň,

za istých okolností by exekútor mohol siahnuť aj na priateľov podiel na dome.

Odporúčala by som Vám v tejto veci čo najrýchlejšie vyhľadať advokáta a snažiť sa docieliť zrušenie podielového spoluvlastníctva (a vyplatenia priateľa), príp. predaj domu tretej osobe a odsťahovanie sa inam.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk